501 212 693

 

62 502 31 98

 

Instrukcja Bezpieczeństwa Pożarowego

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego to dokument opracowywany na potrzeby konkretnego obiektu. Właściciel, zarządca lub użytkownik zobowiązany jest szczegółowo określić zasady ochrony przeciwpożarowej obiektu zamieszkania zbiorowego, użyteczności publicznej, zakładu produkcyjnego, magazynowego oraz innego, mogącego pełnić podobną funkcję lub jego części stanowiącej oddzielną strefę pożarową.


Instrukcja musi zawierać określone zasady ochrony przeciwpożarowej, wynikające z przeznaczenia obiektu, sposobu użytkowania, procesów technologicznych w nim prowadzonych i ich technicznych warunków. Warunki te zazwyczaj określone są w dokumentacji budowlanej obiektu.
W instrucji powinny być  także podane informacje na temat czynności konserwacyjnych oraz przeglądów technicznych urządzeń przeciwpożarowych i gaśnic, jak również sposoby wykonywania niebezpiecznych pod wzgledem pożarowym prac, jeśli takowe będą miały miejsce.
Zawierać musi też sposoby postępowania na wypadek pożaru i innych zagrożeń, warunki ewakuacji, w tym także ćwiczenia ewakuacyjne, jak i sposób zapoznania użytkowników budynku z przepisami pożarowymi i treścią instrukcji.

Kontakt

Wolica 43 
62-872 Godziesze Małe

 

tel. biuro: 536 148 817
tel. biuro: 62 502 31 98

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Copyright © 2013 Firecontrol www.ielegancko.com – tworzenie stron www